بیت کوین از پس انداز تا خرید

بیت کوین

بیت کوین برخلاف پول های رایج که به پشتوانه طلا و یا ارزهای مختلف دارای ارزش هستند, پشتوانه ای ندارد و ارزش آن به خودش وابسته است. شما برای پس انداز پول های خود احتیاج به یک سیستم بانکی دارید اما بیت کوین که یک پول مجازی است نیازی به بانک برای پس انداز و تبادل ندارد. ارزش بیت کوین مانند سهام بالا و پایین می شود و شما علاوه بر خرج کردن آن می توانید آن را برای روزهای آتی و به امید بالا رفتن نرخ پس انداز کنید. همانطور که گفته شد محله ذخیره سازی بیت کوین ها کیف پول ارز دیجیتال است. برای خرید کردن, شما این ارز را از کیف پول خود به کیف پول شخص گیرنده انتقال می دهید.

بیت کوین

کوین دسک؛ منبعی موثق برای ارزش بیت کوین

بیت کوین همچون ارزهای دیگر ارزش ثابتی ندارد؛ وب سایت های مختلفی ارزش بیت کوین را روزانه مشخص می کنند که (www.coinmarketcap.com) می تواند منبعی موثق برای چک کردن ارزش آن باشد. همانطور که گفته شد, به دلیل استقلال این ارز دیجیتال, هیچ بانکی فقدان سرمایه شما را پشتیبانی نمی کند.

تراکنش های بیت کوین؛ بلاک چین

بیت کوین ها شامل یک فایل کم حجم برای تراکنش ها و اطلاعات مربوط به خودشان هستند; که به این فایل ها بلاک چین گفته می شود; با اینکه میلیون ها کاربر در سرتاسر جهان از این ارز دیجیتال استفاده می کنند اما بلاک چین و کیف پول هر کاربر منحصر به فرد اوست; برای امنیت بیشتر تمامی تراکنش ها در دفتر کل متمرکز ثبت می شود; در نتیجه امکان کلاهبرداری تا حد زیادی پایین می آید; یکی از نکات مهم در بیت کوین این است که اسم و مشخصات استفاده کننده در آن ثبت نمی شود; با ثبت نشانی دیجیتالی کیف پول در بلاک چین, یک فرد صاحب بیت کوین می شود; اما در تراکنش ها هیچ نامی و اطلاعاتی از فرستنده و گیرنده منتشر نمی شود.

به اشتراک بگذارید:

ارسال نظر